Bo najlepsze imprezy są zawsze w Benidorm…

Wiele osób, planując swoje wakacje myślą nie tylko o tym by wypocząć na piaszczystej i gorącej plaży ale również chcą znaleźć miejsce gdzie wieczorem będą mogli zaszaleć. Wszystkie te warunki spełnia miejscowość Benidorm.

Jest to miasto położone na Costa Blanca. Oddalone 45 kilometrów od słynnego Alicante. W latach sześćdziesiątych była to mała miejscowość, a właściwie wioska rybacka. Sytuacja tego terenu znacząco się zmieniła gdy zaczęli napływać do niej turyści z całej Europy. Dziś nie ma śladu po rybakach. Jest to typowa miejscowość turystyczna z drapaczami chmur, hotelami i rozrywką.

Świetne kąpielisko, z którego słynie właśnie ta miejscowość przyciąga do siebie wielu turystów z całego świata. Wszystko to sprawia, że jest jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych ośrodków turystycznych w całej Europie. Oprócz wypoczynku, wczasowicze spotkają tu wiele innych atrakcji.

  • Plaże

W Benidorm plaże z krystalicznie czystą wodą rozciągają się na długości 5 kilometrów, a są to: Playa de Poniente, Playa de Mal Pas i Playa de Levante. Na tak długim odcinku z pewnością, każdy znajdzie najlepsze dla siebie miejsce.

Wzdłuż kąpieliska znajdują się restauracje, kawiarnie i bary, w których można dobrze zjeść. W niektórych miejscach możemy wypocząć w pełnym słońcu na plażowych leżakach.

Hiszopania Benidorm

  • Hotele

W tym miejscu znajdziemy wiele atrakcyjnych hoteli, w których możemy wypocząć po szalonym dniu czy nocy na Costa Blanca.

Z najwyższych pięter wieżowców rozciągają się malownicze widoki na całą okolicę. Wyobraźmy sobie sytuację, że rano budzą nas promienie słońca, podchodzimy do okna i widzimy piękną plażę i niekończące się morze.

  • Rozrywka

To jest wymarzone miejsce dla miłośników sportów wodnych. Tutaj można poznać uroki kajakarstwa, żagli, nurkowania czy nart wodnych.

W tej miejscowości znajdziecie również dwa Aquaparki, z których atrakcji mogą skorzystać dzieci oraz dorośli. Tam można bawić się przez cały dzień.

W tym miejscu znajduje się także park rozrywki Terra Mitica, łączący kulturę starożytną z nowoczesnością. Jest tutaj wiele atrakcji, które spowodują wzrost adrenaliny.

narty wodneŹródło: freepik.com

Tutaj możemy odwiedzić również zoo, Terra Natura, w którym jest wiele gatunków zwierząt lądowych. Natomiast w Mundomar spotkamy wiele zwierząt wodnych, takie jak foki, delfiny a nawet pingwiny.

Benidorm w nocy przypomina Las Vegas, ponieważ jest to miasto bardzo oświetlone i znajdziemy tak wiele klubów i barów z różnego rodzaju rozrywką. Możemy wziąć udział między innymi w karaoke.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *