Costa Blanca a Costa del Sole

Wybierasz się na wczasy do Hiszpanii? A może interesują Cię mieszkania w Hiszpanii, czy domy na Costa Blanca? Dużo osób zastanawia się, które miasto jest fajniejsze pod względem turystki, spokoju czy atrakcji. Costa Blanca a Costa del Sole to na swój sposób podobne miasta, ale oferujące innego atrakcję. W zależności od tego czego szukamy powinniśmy wybrać to co dla nas najodpowiedniejsze.

01AFAKG3

Costa Blanca

Jak to mówią tubylcy: niesłusznie niedoceniana młodsza siostra Costa Brava i Costa del Sol. Choć brzmi to nie­wia­ry­god­nie w ciągu roku jest tu 300 dni sło­necz­nych i nie wię­cej jak 10-14 dni z opa­dami desz­czu. Gwa­ran­cja po­go­dy, piaszczyste plaże, długi mola to to czego tutaj nie zabraknie. Naj­waż­niej­szy poza ła­god­nym kli­ma­tem powód dla któ­re­go warto tu przy­je­chać na urlop czy też znaleźć dom w Hiszpanii czy po prostu na początek obejrzeć nieruchomości w Hiszpanii to 200 ki­lo­me­trów wy­brze­ża. Gwarantuję to, że każdy znajdzie tutaj dla siebie, wymarzoną, idealną plażę. Zalet tutejszej kuchni jest mnóstwo. Głównym hitem dla smakoszy jest pyszna paella – sma­żo­na na piecu opa­la­nym drew­nem po­ma­rań­czy, w kla­sycz­nym prze­pi­sie z mię­sem kur­cza­ka lub kró­li­ka, fa­so­lą i sza­fra­nem. Kolejną ciekawą, tutejszą potrawą jest Tapas – pysz­ne sar­de­le na­dzie­wa­ne szpi­na­kiem, szasz­ły­ki z kre­we­tek i pie­cza­rek czy pasz­tet z wą­tró­bek. Ca­łość po­pi­ja­my cavą (hisz­pań­skie wino mu­su­ją­ce) lub or­sza­dą – chło­dzą­cym na­po­jem na bazie mig­da­łów, cukru i ró­ża­nej lub po­ma­rań­czo­wej wody kwia­to­wej.

b

Costa del Sol

To przede wszystkim idealne warunki pogodowe dla miłośników plażowania i upału. Słońce tu grzeje praktycznie przez cały rok. Piaszczyste plaże i czysta woda są okupowane zarówno przez plażowiczów, jak i miłośników różnego rodzaju sportów wodnych. Można tu skorzystać z takich atrakcji, jak rejsy jachtem, nurkowanie. Dla niezainteresowanych sportami wodnymi, przygotowano w okolicy wiele pól golfowych i kortów tenisowych. Na najmłodszych czekają takie atrakcję jak zoo czy parki rozrywki, w którym można spędzić czas na beztroskiej zabawie.

Costa del Sol to również bardzo ładna okolica. Tu hiszpańska Andaluzja ukazuje swe najpiękniejsze oblicze, pełne nie tylko plaż, ale i bardzo atrakcyjnych miejscowości. Jeśli zastanawiasz się nad mieszkaniem w Hiszpanii czy domem w Hiszpanii musisz przeanalizować sam według swoich potrzeb, która miejscowość byłaby dla Ciebie najlepsza.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *