Czym chata bogata, czyli oryginalne oferty sprzedaży

Hiszpania ma do zaoferowania na sprzedaż całe opuszczone wsie, czy domy za 4 złote. Stworzono nawet specjalne agencje nieruchomości, które ułatwiają nabycie takich miejsc.

Dane przedstawione na stronie hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystyki (INE) mówią, że w kraju postępuje proces wyludniania wiejskich regionów. Na tą chwilę jest około 1300 gmin, w których mieszka mniej niż 100 mieszkańców. Odsetek gmin, które mają poniżej 1000 mieszkańców, wynosi więcej niż 70 procent. Taka sytuacja ma miejsce dlatego, że większość rodzin przeprowadza się do miasta, aby łatwiej znaleźć pracę.

oferta sprzedaży

źródło: pixabay.com

W kilku regionach wsie nie mają już ani jednego mieszkańca. Dlatego władzę postanowiły wystawić na sprzedaż bezludne wsie. Na stronach niektórych biur nieruchomości możemy znaleźć oferty sprzedaży całych zespołów gospodarstw. W przypadku tej sytuacji warto także wspomnieć o tym, że pod koniec stycznia władzę miejscowości Ollolai w Sardynii wyszły z inicjatywą sprzedaży opuszczonych domów za cenę 1 euro. W miasteczku znajdowało się 200 opuszczonych miejscowości. Burmistrz chciał wznowić życie w miejscowości i zaczął sprzedawać nieruchomości cudzoziemcom, tak aby miasteczko nie przypominało miasta duchów.

Źródło: wprost.pl

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *