Grenada, malownicze miasto Hiszpanii

To kolejne piękne miasto Hiszpanii, cieszące się dużą popularnością wśród turystów. Jest położona w południowej części Hiszpanii. Jest stolicą prowincji o tej samej nazwie (Grenada). W tym miejscu rozkwita przemysł, handel oraz tamtejsza kultura. Jej malownicze położenie oraz ilość pięknych zabytków, sprawia, że jest chętnie odwiedzane miejsce przez turystów z całego świata.

Miasto leży nieopodal gór Sierra Nevada. Zostało założone już ponad 700 lat p.n.e. Przez wieki ciekawej historii tego miasta, znajdziemy tutaj zabytki związane z różnymi nudnościami i religiami.

grenada

Dojazd do miasta:

W około półtorej godziny można dostać się do tego miasta samochodem z lotniska znajdującego się w miejscowości Malaga.

Około 15 km od miasta jest lokalne lotnisko Federico Garcia Lorca, niestety obsługuje tylko loty krajowe.

Zabytki:

La Alhambra y El Generalife – Alhambra i Generalife

Zwany czerwonym zamkiem. Zbudowany przez Nasrydów w trzynastym wieku. Jego rozbudowa miała miejsce dopiera w wieku siedemnastym. Ta twierdza należy do grona najpiękniejszych zabytków architektonicznych w całej Hiszpanii. Jest bardzo popularnym zabytkiem wśród turystów, wejścia na ten obiekt są biletowane, wykupiony wstęp jest zarezerwowany na dany dzień i godzinę i niewykorzystany w przeznaczonej do tego chwili przepada bezpowrotnie. alha

Pałac Nasrydów

Został zbudowany w czternastym wieku. Będąc na terenie pałacu nie można ominąć:

  • Dziedzińca Mitrowego. W jego obrębie warto wejść do Sala de Maxuar, Patio de Memuar oraz Cuatro Dorato. Wszystkie wymienione obiekty są bogato zdobione i wyjątkowo wykonane.
  • Sala de la Barca z niebanalnie wykonanym sufitem w kształcie łodzi, warto zobaczyć również Salę Ambasadorów.
  • Dziedziniec Lwów, na którym znajduje się fontanna ze zdobnictwem mauretańskim oparta na dwunastu lwach.

Najważniejsze sale znajdujące się w obrębie dziedzińca to Sala: Mozarabów, Królów, Dwóch Sióstr i Abencerragów. Każda sala ma wyjątkowy wygląd, którym można się zachwycić.

granada

W tej miejscowości jest jeszcze wiele innych zabytków związanych z religią chrześcijańską. Znajdziemy tutaj wiele klasztorów i wiekowych kościołów.

 Grenada jest oddalona od morza Śródziemnego jedynie około 70 km. Leży przy zboczu gór, w których nawet latem można uprawiać narciarstwo.

Ciekawostką jest to, że Bydgoszcz to oficjalne miasto partnerskie Grenady.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *