Jak wygląda Velez Blanco? Już mówimy!

   Zastanawiałeś się kiedyś nad tym co ciekawego znajdziesz w Hiszpańskiej miejscowością pod nazwą Valez Blanco? Tutaj przedstawimy Ci główne atrakcje tego wyjątkowego miejsca i powiemy gdzie dokładnie ono się znajduje.

   Valez Blanco to mała gmina w Hiszpanii. Jest częścią prowincji Almeria, leży na terenie Andaluzji. Jej łączna powierzchnia to 441,31 kilometrów kwadratowych. Jeszcze kilka lat temu, ta miejscowość liczyła ponad 2 200 mieszkańców.

   W tym miejscu nie znajdziecie morza ani piaszczystych plaż. To jest raczej teren dla miłośników architektury, historii, amatorów turystyki wiejskiej i osób lubiących w aktywny sposób spędzać wolny czas.

zamek

   Pomimo tego, że jest to mała gmina to zawsze znajdzie się coś, co można pozwiedzać.

   Jednym z najbardziej znanych zabytków jest zamek Castillo-Palacio. Jest główną atrakcją miasta. Jest to typowo renesansowa budowla. Został wzniesiony na ruinach arabskiego zamku. Rozbudowę zaczęto w szesnastym wieku. Z zamku rozpościera się niesamowity widok na całą okolicę, ponieważ został zbudowany na skale, na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza.

   Równie ciekawymi zabytkami miasta są: Iglesia de Santiago Apostol z XVI w., Klasztor San Luiz czy Fuente Canos de Caravaca. Oprócz tego na obrzeżach miasta można zwiedzać strażnice arabskie, starożytne malowidła w parku przyrody oraz podziwiać piękne krajobrazy.

   Pewnie teraz zastanawiasz się gdzie tam właściwie można przenocować. Jest wiele opcji do wyboru, zawsze można wynająć pokój w hotelu lub skorzystać z pola kampingowego.

góry

 Valez Blanco jest świetną alternatywą dla tych osób, które po prostu nie przepadają za wylegiwaniem się na plaży czy kąpielą w morzu. Tutaj jest co zwiedzać, można w aktywny sposób spędzić czas.

W tym miejscu znajdziecie wiele ciekawych nieruchomości w słonecznej Hiszpanii, może któraś z nich tak Ci się spodoba, że zechcesz zamieszkać w niej na dłużej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *