La Manga – Malownicza część Murcji

    Jeśli chcesz spędzić atrakcyjne wakacje pełne wrażeń na niewielkim półwyspie, to właśnie La Manga jest dla Ciebie. Półwysep ten rozciąga się na długości 24 kilometrów. Tutaj na przyjezdnych czekają atrakcyjne plaże oraz ciekawe nieruchomości. Teraz chcemy przedstawić Ci wszystkie uroki tej miejscowości.

la manga3

   La Manga jak już wcześniej wspomniano jest położona w południowo wschodnich rejonach Murcji. Szerokość tego półwyspu to 100 metrów. Jednak w innych obszarach może być zdecydowanie szerszy.

   To miejsce jest pełne hoteli, restauracji i pięknych plaż. Ten półwysep zaczął cieszyć się dużą popularnością już w latach sześćdziesiątych. Z jednej strony jest oblane Morzem Śródziemnym, natomiast z drugiej otacza je Man Menor. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących różne sporty wodne. Dzięki dostępowi do tych wód, rozkwita tam fauna i flora oraz co roku można spotkać tłumy surferów.

   Oprócz tego, w Man Menor jest wiele leczniczego błota i pięknych lagun. Na La Manga jest również wiele nieruchomości, które są chętnie nabywane przez obcokrajowców, również przez Polaków.

La Manga

   Dodatkową atrakcją na La Manga jest możliwość skorzystania z nauki jazdy na nartach wodnych, oprócz tego można wynająć jacht bądź łódkę i dryfować po spokojnych wodach. To miejsce jest również często odwiedzane przez kitesurferów jak i windsurferów. Tutaj równie często z wysokiej przejrzystości wód korzystają miłośnicy nurkowania.

   Kuchnia na La Magna jest bogata w ryż, wino i owoce morza. Zabawa na tym półwyspie może trwać do samego rana. W nocy zawsze znajdzie się miejsce na szaloną imprezę. Można powiedzieć, że La Manga to raj dla osób, które lubią w dzień leniwie wylegiwać się na plaży, a wieczorem zaszaleć na dyskotece.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *