Najczęściej zadawane pytania – zakup nieruchomości w Hiszpanii

Głównymi powodami zakupu nieruchomości w Hiszpanii są atrakcyjne ceny, inwestycja na przyszłość, pogoda oraz czyste i piękne plaże. Jednak wiele osób, które chcą kupić nieruchomość w Hiszpanii, ma wiele pytań. Dlatego też postanowiliśmy zebrać najpopularniejsze i odpowiedzieć na nie.

oferta sprzedaży

źródło: pixabay.com

Gdzie inwestować w nieruchomość nad morzem?

Hiszpania jest jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc na zakup nieruchomości nad morzem. Przede wszystkim dlatego, że ceny nieruchomości są bardzo atrakcyjne, jest ich dużo oraz bez problemu będziemy mogli znaleźć osoby chętne do wynajmu takiego mieszkania. W Hiszpanii jest bardzo duży popyt na nieruchomości położone w atrakcyjnych lokalizacjach.

Ile kosztują nieruchomości w Hiszpanii?

Małe mieszkania położone nad morzem w Costa Blanca bądź Costa del Sol można nabyć nawet za 60 tysięcy euro, warto jednak pamiętać, że są to okazyjne oferty i zazwyczaj takie mieszkania sprzedają się bardzo szybko. Zazwyczaj mieszkania w tej okolicy możemy kupić za 100 tys. euro.

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Najbezpieczniej skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Agencja nieruchomości pomoże Ci w wyborze najodpowiedniejszej nieruchomości, która będzie zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

nieruchomości hiszpania

źródło: pixabay.com

Jaka długo trwa procedura zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Jeżeli kupujemy mieszkanie na kredyt, to formalności związane z jego zaciągnięciem będą trwały około tygodnia. Kupujący powinien złożyć komplet dokumentów w banku:

  • Żaswiadcznie z banku o posiadanym koncie – opinia bankowa, która została przetłumaczona na język hiszpański
  • Przetłumaczony PIT za rok ubiegły oraz bieżący
  • Zaświadczenie o zarobkach
  • Kserokopię paszportu

Jakie są koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii?

Roczny koszt utrzymania mieszkania w Hiszpanii nie jest wielki, wynosi około 500 do 1000 euro rocznie, w ciągu roku za apartament oraz 200 euro podatku od nieruchomości. Można powiedzieć, że koszty są takie same jak za utrzymanie nieruchomości w Polsce.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *