Najpiękniejsze miasta Hiszpanii, w których warto zamieszkać

Najpiękniejsze miasta Hiszpani, w których warto zamieszkać, co jeszcze oprócz pięknych widoków i zabytków architektonicznych oferują? Jak można w nich spędzać wolny czas ? I czy warte są w ogóle naszej uwagi?

Frigiliana

Frigiliana

źródło: pixabay.com

Frigiliana jest chyba najpiękniejszym miastem, w którym warto zamieszkać położona jest 300 np. m widoki z domów są nie z tej ziemi dodatkowo sama wioska ma niesamowity urok, wszystkie domy położone na wzgórzu są białe dla kontrastu dachy czerwone a wokół domów kwiaty takie jak np. jaśmin, jeżeli szukasz spokojnego życia to Biała Wioska jest właśnie dla ciebie. W jasny dzień zimy można bez problemu podziwiać wybrzeże Północnej Afryki. Jeżeli lubicie pikniki i piesze wycieczki na pewno będziecie częstymi gośćmi Rio Higueron. Najniższa średnia temperatura to 10 stopni w styczniu! (W Polsce tyle to się nawet w maju zdarza), lata są ciepłe, ale nie upalne, a zimy bardziej deszczowe od lata.

Barcelona

barcelona

źródło: pixabay.com

Uroku nie można odmówić także Barcelonie, kiedy zdecydujesz się na przeprowadzkę do stolicy Kataloni pomyśl o zamieszkaniu w dzielnicy Gotyckiej, wyobraź to sobie idąc do pracy czy po prostu przechadzając się uliczkami starego miasta, można by pomyśleć, że cofamy się w czasie, różne style architektoniczne, pozwalają nam na przeniesienie się np. do czasów rzymskich,ale to nie wszystko, co oferuje nam Barcelona, przecież nie tylko ze względu na zachwycająca architekturę, zdecydujemy się na przeprowadzkę do kolejnego najpiękniejszego miast Hiszpanii co jeszcze oferuje nam to miasto? Barcelona została uznana za miasto Przyszłości Południowej Europy dzięki swojemu potencjałowi gospodarczemu. Jeżeli jesteś fanem sportu, plusem dla ciebie będzie na pewno fakt, że to właśnie stolica Katalonia słynie z wielu imprez sportowych o znaczeniu międzynarodowym.

Kordoba

kordoba

źródło: pixabay.com

Kordoba, czyli miasto powstałe na gruzach cesarstwa rzymskiego, w którym mocno czuć klimat średniowieczny, nazywane także miastem trzech religii spotykają się tu judaizm, chrześcijaństwo i islam. Pod jedną z najważniejszych świątyń Kordoby jest zawsze wiele osób jedni z nich przychodzą by pozwiedzać drudzy by przez chwilę się pomodlić są tez tacy, którzy czekają w kolejce po najlepsze omlety w całej Hiszpanii, ty decydując się na przeprowadzkę miałbyś je na wyciągnięcie ręki. Jeżeli marzy ci się żeby zewsząd otaczały cię piękne pałace, katedry i kościoły to właśnie tu jest twoje miejsce, dzięki bogatej historii, można zobaczyć jak wiele styli i kultur się tu miesza.

Sewilla

sewilla

źródło: pixabay.com

Sewilla, czyli miasto, w którym pełno imprez kulturowych i nietuzinkowych ludzi, co takiego różni Sewillę od innych najpiękniejszych miast Hiszpanii? Miasto to połączone jest żeglowymi kanałami z Atlantykiem zimy są stosunkowo łagodne, za to lato są naprawdę upalne, nierzadko temperatura przekracza 40 stopni zatem, jeżeli uwielbiasz wysokie temperatury Sewilla będzie dla ciebie idealna. Jest to czwarte co do wielkości miasto w Hiszpani, jak aktywnie spędzać czas w tym pięknym mieście? Znajduje się tu wiele parków, więc jeżeli lubisz przyrodę to Sewilla jest w prost dla ciebie stworzona, jednym z parków, w którym jest wiele do odkrycia jest park Marii Luisy, położony jest on przy placu Hiszpańskim, na zwykłej wycieczce krajoznawczej nie będziesz w stanie go całego zwiedzić co innego, gdy zamieszkasz w tym mieście, a to przecież nie jedyny park, jaki się tu znajduje. Sewilla jest stolicą i głównym miastem Andaluzji, w której to jest wysoko rozwinięty przemysł rolniczo-przemysłowy np. górnictwo czy uprawa oliwek. Sewilla jest bardzo urozmaicona więc tak naprawdę każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Madryt

madryt

źródło: pixabay.com

Jeżeli stawiasz na swój rozwój kulturowy i lubisz, kiedy coś się dzieje pomyśl o Madrycie-jako o miastu, w którym warto zamieszkać. Stolica Hiszpanii jest czwartym co do wielkości portem lotniczym, a komunikacja jest tu bardzo rozwinięta, więc jeżeli jesteś osobą, która wiele podróżuje, Madryt daje ci duże pole manewru. Jeśli jesteś raczej duszą artystyczną i w niedziele po obiedzie chciałbyś obejrzeć jakąś interesująca wystawę czy tez pospacerować po jednym z najpiękniejszych ogrodów botanicznych to właśnie tutaj znajdzie się dla ciebie miejsce. Z kolei, kiedy jesteś duszą towarzystwa, na pewno zainteresuje cię nocne życie Madrytu, jednym z miejsc, w którym możesz się wyszaleć, jest miasteczko studenckie, a to że lata swojej nauki masz już za sobą wcale nie oznacza, że nie jesteś tam mile widziany ponadto jest wiele pubów, dyskotek klubów, które ciągle się rozwijają, a nawet jeżeli jakis się zamknie na jego miejsce praktycznie od razu powstaje nowy, więc hulaj duszo piekła nie ma! Wracając już do bardziej przyziemnych spraw, w Madrycie odnajdzie się na pewno osoba, która woli chłodniejsze zimy za to lata bardzo ciepłe. Mieszkania w centrum są bardzo nowoczesne a na peryferiach raczej bardziej przemysłowe.

Każde z tych miast jest piękne nie można temu zaprzeczyć, ale przecież nie tylko widoki są ważne, szukasz spokój, który da ci Biała wioska , a może wolisz Madryt, który tętni życiem? Które z tych miast jest według ciebie najpiękniejszym miastem Hiszpani, w którym warto zamieszkać?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *