Nieruchomości w Orihuela Costa – kupić, czy wynająć

Orihuela Costa to jedna z najpiękniejszych miejscowości na wybrzeżu Costa Blanca Ta mała prowincja Alicante co roku przyciąga tysiące turystów. Jeśli też lubisz spędzać tam wakacje lub szukasz dobrego sposobu na inwestycję, razem z nami poznaj lepiej ten region i sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze oferty.

nieruchomości Hiszpania

Experience Estate – Real Estate in Spain – źródło: nieruchomoscicostablanca.com.pl

Najważniejsze informacje o Orihuela Costa

Jak już wspomniano we wstępie, jest to prowincja Alicante położona na wybrzeżu Costa Blanca. Tłumy turystów przybywają tutaj co roku z powodu pięknej pogody i 15 kilometrowych piaszczystych, czystych plaż. Od lotniska Altet dzieli nas odległość 50 km. Miasto Orihuela jest oddalone od wybrzeża około 20 km. Samo wybrzeże jest podzielone na kilka dzielnic. W sumie Orihuela Costa jest zamieszkiwana przez około 30-40 000 mieszkańców. Jest to szacowana ilość, nie ma dokładnych obliczeń. Co ważne, tutaj zawsze jest ciepło, nawet zimą temperatura nie spada poniżej 15 stopni. W ogrodach są uprawiane pomarańcze oraz cytryny.

Co ważne, plaże na Orihuela Costa mają status błękitnej flagi. Takie oznaczenie mają plaże, na których jest czysto i można skorzystać z większości wygód. Tutaj każda plaża ma wypożyczalnię sprzętu sportowego, a turyści są zachęcani do uprawiania sportów wodnych.

Co ciekawe, w tym miejscu możemy skorzystać z kursów na żeglarza i sternika, a także wypożyczyć statek lub jacht do rejsów po morzu. Orihuela Costa to nie tylko piękne plaże, istnieje wiele innych, ciekawych rozrywek, takich jak, np: pola golfowe, na których można pograć z przyjaciółmi, a także dużo urokliwych zatoczek otoczonych lasami świerkowymi, które można podziwiać spacerując lub jeżdżąc na rowerze.

Przy Orihuela Costa mamy autostradę A-7 oraz nadmorską drogę N-332, dzięki takim trasom przedostanie się do większych miejscowości typu Alicante, Walencja, Murcja, czy Elche przebiega bardzo sprawnie.

nieruchomości w Hiszpanii

Experience Estate – Real Estate in Spain Źródło: nieruchomoscicostablanca.com.pl

Kupicz czy wynająć mieszkanie w Orihuela Costa

Atrakcyjne położenie, dobre połączenie z innymi miastami, piękna pogoda i świetna kuchnia śródziemnomorska sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjne miejsce. Jeżeli wybieramy się na kilkudniowy, jednorazowy wyjazd do Orihuela Costa to warto wynająć mieszkanie. W przypadku, kiedy mamy większą ilość gotówki i chcielibyśmy zainwestować w nieruchomości, to warto kupić nieruchomość. Tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny, kto wynajmie mieszkanie.

 

Komentarze
  1. Apartamenty wakacyjne Hiszpania
  2. Blog emigracyjny

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *