Nieruchomości w Orihuela Costa – kupić, czy wynająć

Orihuela Costa to jedna z najpiękniejszych miejscowości na wybrzeżu Costa Blanca Ta mała prowincja Alicante co roku przyciąga tysiące turystów. Jeśli też lubisz spędzać tam wakacje lub szukasz dobrego sposobu na inwestycję, razem z nami poznaj lepiej ten region i sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze oferty.

nieruchomości Hiszpania

Experience Estate – Real Estate in Spain – źródło: nieruchomoscicostablanca.com.pl

Najważniejsze informacje o Orihuela Costa

Jak już wspomniano we wstępie, jest to prowincja Alicante położona na wybrzeżu Costa Blanca. Tłumy turystów przybywają tutaj co roku z powodu pięknej pogody i 15 kilometrowych piaszczystych, czystych plaż. Od lotniska Altet dzieli nas odległość 50 km. Miasto Orihuela jest oddalone od wybrzeża około 20 km. Samo wybrzeże jest podzielone na kilka dzielnic. W sumie Orihuela Costa jest zamieszkiwana przez około 30-40 000 mieszkańców. Jest to szacowana ilość, nie ma dokładnych obliczeń. Co ważne, tutaj zawsze jest ciepło, nawet zimą temperatura nie spada poniżej 15 stopni. W ogrodach są uprawiane pomarańcze oraz cytryny.

Co ważne, plaże na Orihuela Costa mają status błękitnej flagi. Takie oznaczenie mają plaże, na których jest czysto i można skorzystać z większości wygód. Tutaj każda plaża ma wypożyczalnię sprzętu sportowego, a turyści są zachęcani do uprawiania sportów wodnych.

Co ciekawe, w tym miejscu możemy skorzystać z kursów na żeglarza i sternika, a także wypożyczyć statek lub jacht do rejsów po morzu. Orihuela Costa to nie tylko piękne plaże, istnieje wiele innych, ciekawych rozrywek, takich jak, np: pola golfowe, na których można pograć z przyjaciółmi, a także dużo urokliwych zatoczek otoczonych lasami świerkowymi, które można podziwiać spacerując lub jeżdżąc na rowerze.

Przy Orihuela Costa mamy autostradę A-7 oraz nadmorską drogę N-332, dzięki takim trasom przedostanie się do większych miejscowości typu Alicante, Walencja, Murcja, czy Elche przebiega bardzo sprawnie.

nieruchomości w Hiszpanii

Experience Estate – Real Estate in Spain Źródło: nieruchomoscicostablanca.com.pl

Kupicz czy wynająć mieszkanie w Orihuela Costa

Atrakcyjne położenie, dobre połączenie z innymi miastami, piękna pogoda i świetna kuchnia śródziemnomorska sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjne miejsce. Jeżeli wybieramy się na kilkudniowy, jednorazowy wyjazd do Orihuela Costa to warto wynająć mieszkanie. W przypadku, kiedy mamy większą ilość gotówki i chcielibyśmy zainwestować w nieruchomości, to warto kupić nieruchomość. Tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny, kto wynajmie mieszkanie. Jeżeli szukacie Państwo nieruchomości w Hiszpanii zapraszam do nieruchomoscicostablanca.com.pl To biuro nieruchomości nie tylko znajdzie atrakcyjną nieruchomość, ale później pomoże w znajdywaniu klientów pod wynajem. Zapraszamy!

 

Komentarze
  1. Apartamenty wakacyjne Hiszpania
  2. Blog emigracyjny

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *