Sewilla – gorąca stolica flamenco.

Sewilla to jedno z największych miast Hiszpanii, cieszących się dużą popularnością. Uchodzi za stolice flamenco i Andaluzji. To w tym miejscu możemy zwiedzić piękne zabytki Hiszpanii oraz skosztować potraw na najlepszych barów i zaszaleć na różnych imprezach.

źródło:photopin.com

źródło: photopin.com

To miasto nigdy nie śpi. Jest istnym rajem, dla osób kochających długie i huczne imprezy. Za dnia na ulicach spotkamy tłumy zwiedzających turystów, a wieczorem miniemy się z ogromną ilością osób zmierzających do barów czy klubów, z których wydobywają się dźwięki głośnej muzyki.

Przedstawianie tego miasta, może zacznijmy od dnia. Przedstawię Wam zabytki, które warto zobaczyć będąc w Sewilli.

Arena walk byków – La Plaza de Toros de la Realk Maestranza de Cabaleria Se Sewilla

Będąc w Hiszpanii nie można nie odwiedzić zabytków które są połączone z tradycją i kulturą tego kraju. Walki byków nie od dziś są wizytówką Hiszpanii.

Dom Piłata – Casa de Pilasto

Jest to pałac, zbudowany w piętnastym wieku, wzorowany na domu Piłata. Ciekawostką jest to, że między tym pałacem, a pobliskim kościołem Cruz del Campo umieszczona jest droga krzyżowa.

Alkazar – pałac królewski, który jest powszechnie udostępniony dla turystów. Jego budowa rozpoczęła się jeszcze w dziesiątym wieku naszej ery. Można w nim znaleźć styl gotycki, arabski oraz mudejar. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników architektury.

źródło: photopin

źródło: photopin

Katedra Najświętszej Maryi Panny w Sewilli – Katedra, jedna z największych na całym świecie, została zbudowana w stylu gotyckim. Powstała na miejscu meczetu. Pozostałość po meczecie, czyli minaret został przerobiony na dzwonnicę. Wewnątrz katedry możemy odwiedzić grobowiec Krzysztofa Kolumba, oprócz tego istnieje możliwość wejścia na dzwonnicę, z której rozciąga się niesamowity widok na całą okolicę.

Dodatkową atrakcją Sewilli są przepiękne ogrody i parki, w których można ukoić nerwy i podziwiać różnorodną roślinność.

Gorące słońce Hiszpanii, i krótkie zimy sprawiają, że przez cały rok spotkamy tu tłumy turystów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *