Sport i rekreacja w Hiszpanii

Sport to forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych. Natomiast rekreacja to, forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami zawodowymi, społecznymi, domowymi i nauką. Stosowana w celu odpoczynku i rozrywki. Skoro wyjaśniłam już co to jest sport i rekreacja to teraz powiem, jak z tym sportem i rekreacją jest w Hiszpanii. Jakie sporty można uprawiać?

Sporty wodne

   Mają one w Hiszpanii wielu kibiców. Sportowe kluby piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej są jednymi z najlepszych w Europie a również i w takich dziedzinach jak siatkówka, waterpolo, hokej, pływanie i lekka atletyka Hiszpania może poszczycić się wieloma sukcesami. Hiszpania była organizatorem tak ważnych imprez sportowych jak Olimpiada 1992 w Barcelonie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie w Sierra Nevada (Grenada) w 1996, a hiszpańscy sportowcy w wielu dziedzinach osiągają świetne wyniki tak indywidualnie jak i zespołowo.
w górę

sport wodny

   Wspaniały klimat, niemal pięć tysięcy kilometrów linii brzegowej i różnorodnie uformowane góry stwarzają w Hiszpanii wyjątkowe warunki do uprawiania sportów. Sporty wodne od wielu lat cieszą się w Hiszpanii wielką popularnością. Najwięcej zwolenników mają: żeglarstwo, zwłaszcza na Morzu Śródziemnym, wędkarstwo Sportowe, nurkowanie i windsurfing (przy Tarifie istnieją jedne z najlepszych na świecie warunków do uprawiania tego sportu). W Hiszpanii jest ponad sto klubów żeglarskich i tyleż samo portów jachtowych.

Nurkowanie.

   Wyspy Medas w Katalonii oraz okolice Balearów i Wysp Kanaryjskich są prawdziwym rajem dla płetwonurków, dla których morza hiszpańskie mają doskonałą temperaturę i przejrzystość.
w górę

Narciarstwo

   Ośrodki narciarskie od Picos de Europa aż po Sierra Nevada w Andaluzji posiadają świetnie przygotowane trasy; wyciągi i wszelkie urządzenia techniczne są doskonalej jakości, a towarzysząca im sieć hoteli i placówek usługowych reprezentuje wysoki poziom. Dzięki temu, że istnieje szeroki wachlarz ofert i cen, narciarstwo w ostatnich latach staje się sportem coraz bardziej dostępnym.

Golf

   Sto osiemdziesiąt pól golfowych (w ogromnej większości na 18 dołków), pozwala mniej więcej na pól miliona godzin gry w ciągu roku. Pola golfowe są bardzo nowoczesne, malowniczo położone w urozmaiconym terenie i świetnie wyposażone w sprzęt doskonalej jakości. Grający mają do swojej dyspozycji wyszkolonych instruktorów i dodatkowe urządzenia takie jak sale gimnastyczne, baseny, sauny etc. W Hiszpanii, której wyjątkowy klimat gwarantuje turystom 300 słonecznych dni w roku, można grać w golfa przez dwanaście miesięcy, jest to więc dla miłośników tego sportu prawdziwy raj.

tenis

Tenis

   Na terenie Hiszpanii istnieją setki klubów i tysiące kortów tenisowych. Jest to sport bardzo popularny, a tenisiści hiszpańscy sięgają po najwyższe laury w rozgrywkach światowych. Hiszpańską specjalnością są korty ziemne, które zapewniają wysoki komfort gry. Niemal we wszystkich hotelach wyższych kategorii turysta ma do swojej dyspozycji jeden lub więcej kortów, lekcje pod opieką instruktora, a często nawet możliwość uczestniczenia w turniejach etc.

Wędkarstwo

   Na morzu najchętniej łowi się tuńczyki i rekiny przy wybrzeżach afrykańskich, a w rzekach i jeziorach – łososie, pstrągi, brzany i wiele innych gatunków ryb.

Sporty powietrzne

   Hiszpański klimat i ukształtowanie terenu wyjątkowo sprzyjają sportom powietrznym. Latanie na szybowcach, na lotni i paralotni można uprawiać w 5 – u aeroklubach na terenie całej Hiszpanii.

Z powyższego jasno wynika, że będąc w Hiszpanii na wakacjach możemy aktywnie spędzić czas.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *