Torrevieja – miasto z najzdrowszym klimatem w całej Hiszpanii

   Jeśli cenisz swoje zdrowie i urodę, to miasto Torrevieja będzie w sam raz dla Ciebie. W tym artykule dowiesz się dlaczego klimat w tym miejscu jest polecany przez Światową Organizację Zdrowia, gdzie jest położone i jaką przemianę przeszło to miasto w ostatnich latach.

 torrevieja2

   Miasto Torrevieja jest położone w odległości 30 km od Alicante. Dzięki temu, dotarcie do tej miejscowości jest niezwykle proste. Z Polski, można przylecieć do Alicante samolotem, a następnie przesiąść się do odpowiedniego autobusu (Costa Azul).

   Na samym początku była to prosta wioska rybacka, utrzymująca się z rybołówstwa i z wydobywania soli z dwóch słonych jezior leżących nieopodal Torrevieja. To właśnie dzięki nim ta miejscowość zawdzięcza sobie najzdrowszy klimat. Oba słone jeziora zostały włączone do parku narodowego. W tej okolica rozkwita bujna roślinność, żyje wiele różnych gatunków ptaków, jest to po prostu idealny teren dla miłośników przyrody.

   To nie duże miasteczko liczy około 84 tysiące mieszkańców. Swoim zasięgiem obejmuje powierzchnię 71 kilometrów kwadratowych. Jest to nie średniej wielkości, bardzo przyjaźnie nastawiona miejscowość.

   Do najpiękniejszych miejsc Torrevieji przede wszystkim należą piaszczyste i czyste plaże. Rówie zachwycająca jest czysta woda Morza Śródziemnomorskiego. Ta miejscowość to nie tylko wolny czas leniwie spędzony na plaży ale i możliwość aktywnego wypoczynku. Tutaj znajdziesz specjalnie wyznaczone miejsca na plaży do gry w piłkę sitkową czy nożną. Oprócz tego możesz uprawiać windsurfing i narciarstwo wodne. Na tych plażach królują jedynie niebieskie flagi, które informują turystów o wysokiej czystości wody.

 Torrevieja3

To miasto ma bogato wyposażone plaże, na nich możecie znaleźć wszystko czego potrzebujecie. Są tutaj prysznice, hamaki, stoiska z gazetami, rowerki wodne, restauracje, oraz budki telefoniczne.

   Jest to miasto, które idealnie nadaje się na rodzinny wyjazd do Hiszpanii. Tutaj nie ma czasu na nudę. Wielu obcokrajowców po odwiedzeniu tego miejsca inwestuje w tamtejsze nieruchomości by móc jak najwięcej czasu spędzać w słonecznej Torrevieji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *