W Hiszpanii sport narodowy nie jedno ma imię

Co kraj to obyczaj, słysząc słowo Hiszpania, zaraz przed oczami mamy wspaniałych torreadorów i walki byków. Niektórzy wyobrażają sobie ulice pełne pomidorów podczas święta Tomatiny, a jeszcze inni widzą dwie wielkie drużyny piłkarskie. Sprawdźmy, co w Hiszpanii uchodzi za sport narodowy.

piłka nożna

Jest jeden sport, który łączy Polaków i Hiszpanów. Mianowicie jest to piłka nożna. Tam ten sport dojrzewa podobnie jak u nas: najpierw dzieci grają na ulicach, podczas niesprzyjającej pogody królują stoły do piłkarzyków, mamy mnóstwo małych drużyn piłkarskich, które między sobą rywalizują.

Podobnie jest w Hiszpanii, tylko z tą różnicą, że ten kraj ma dwie wielkie drużyny piłkarskie, posiadające fanów na całym świecie, mianowicie chodzi nam tutaj o FC Barcelonę i Real Madryt. W Hiszpanii kibice również są podzieleni. Każdy kibic wiernie stoi za swoją drużyną. Tak jak u nas, tak i w Hiszpanii podczas rozmowy lepiej nie obrażać żadnej drużyny piłkarskiej, a najlepiej w ogóle nie poruszać tematu piłki nożnej z prawdziwym Hiszpanem. Oni są również bardzo żywiołowi.

Corrida to również narodowy sport Hiszpanów. Jednak nie spotkamy go we wszystkich regionach Hiszpanii, bo wiele z nich już z tego zrezygnowało. Corrida polega na walce Torreadora z bykiem. Wielki finał Corridy to zabicie byka przez Torreadora, ten sport jest dla niektórych zbyt drastyczny. I właśnie z tego powodu możemy oglądać Corridę tylko w nielicznych regionach.

Tenis

Tenis, czyli bieganie z paletką po korcie za małą, żółtą piłką, również jest sportem uwielbianym przez wielu Hiszpanów. W tej dziedzinie Hiszpania ma również wielu utalentowanych sportowców. Najbardziej znani to: Rafael Nadal (uważany za najlepszego na świecie tenisistę) oraz  Arantxa Sanchez Vicario (rekordzistka Pucharu Federacji).

Hiszpanie uwielbiają sport. W każdym regionie Hiszpanii panuje moda na inną dziedzinę sportu. Dlatego nie można określić co konkretnie jest ich jedynym, głównym sportem narodowym. Po prostu ile głów, tyle pomysłów na rozrywkę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *