Walencja – stolica sportu

Walencja to jedno z największych miast w Hiszpanii. Jest na trzecim miejscu, co do liczby mieszkańców, zaraz za Madrytem i Barceloną. Ta metropolia jest zamieszkiwana przez około 2 miliony osób. Walencja, Leży nad rzeką Turia, a dokładniej znajduje się na samym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest to miejsce, w którym można w świetny sposób spędzić wolny czas oraz zaczerpnąć kąpieli w słońcu i ciepłym morzu.

źródło: Freepik

źródło: Freepik

Sport w Walencji

To bardzo ważna dziedzina życia dla rodzimych mieszkańców Walencji. Nie bez powodu w 2011 roku, miasto dostało miano Europejskiej Stolicy Sportu. To tutaj, są kluby piłkarskie, mające bardzo utalentowanych graczy oraz właśnie w tym mieście odbywa się Grand Prix Europy w Formule 1.

Zabytki w Walencji

Walencja, to miasto, które powstało już w 138 roku p.n.e. Liczne wydarzenia historyczne, sprawiły, że teraz znajdziemy w nim wiele zabytków z różnych okresów. Dzisiaj, miasto to stara się w estetyczny sposób wkomponować nowe budynki w zabytkową architekturę.

Najbardziej znana jest Katedra w Walencji. Jej budowę zapoczątkowano już w 1262 roku. Łączy w sobie trzy style, a mianowicie romański, gotycki i barokowy, w tej Katedrze znajdują się również dwie kaplice zbudowane w stylu neoklasycystycznym. Stare podania, mówią o tym, że w to w tym miejscu znajduje się Święty Graal.

Symbolem miasta jest ośmioboczna dzwonnica El Micalet, która jest częścią katedry.

Natomiast najnowszym i najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Walencji, zdecydowanie jest La Ciudad de las Artes y las Ciencias, czyli po prostu Miasto Sztuki i Nauki. Jest to miejsce, na które składa się opera, teatr, delfinarium, oceanarium, restauracje, kino, muzeum nauki i planetarium. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

 

źródło: Freepik

źródło: Freepik

Klimat w Walencji:

W tym miejscu lato jest długie i gorące a zima bardzo łagodna wszystko to jest spowodowane tym, że ten teren znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego. Średnia roczna temperatura wynosi 23 stopnie Celsjusza w dzień i 14 stopni w nocy.

Imprezy w Walencji

Hiszpanie są znani z tego, że uwielbiają imprezować. Tutaj najbardziej popularnymi świętami są, np.:

Las Fallas – czyli święto ognia, w tych dniach palone są ogniska i organizowane huczne imprezy

Feria de Julio – czyli targ lipcowy. W ciągu lipca, odbywa się wiele koncertów oraz konkursów kwiatowych. W czasie całego miesiąca imprezowania nie może zabraknąć głównej atrakcji Hiszpanii czyli walki byków.

Tomatina – walka na pomidory. Odbywa się w ostatnią środę sierpnia. Jest to atrakcja tak znana, że co roku przybywają na nią tysiące turystów z całego świata.

Przedstawiłam tutaj najważniejsze informacje o Walencji, jednak jest to tak ciekawa miejscowość, że jeszcze można o niej napisać wiele ciekawych artykułów. Jeśli chcesz to napisz w komentarzu, czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć o tym mieście

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *