Wielość pomieszczenia, a wymiary stołu bilardowego

Marzysz o własnym stole bilardowym? Chcąc mieć taki stół w domu, musimy dobrać odpowiednią wielkość stołu do pomieszczenia tak by gra była dla nas komfortowa.

W jaką odmianę bilarda najlepiej grać?

Wytrawni gracze zapewne chcieliby, by w ich domu znalazł się stół bilardowy do snookera, osoby, które jedynie towarzysko chcą grać w domu w bilarda, zapewne wybiorą pool bilard. Drugi rodzaj jest znacznie łatwiejszy i nie wymaga od nas aż takiego skupienia i poświęcenia żmudnych godzin na treningu np. wbiciu kilku bil z rzędu. Ze względu na łatwość to właśnie pool bilard jest najchętniej wybieraną grą do domu.

Małe pomieszczenie, a stół bilardowy

Najpopularniejszymi wybieranymi do domu stołami są, kolejno stoły: siedmio-, ośmio i dziewięciostopowe. Ich wymiary kolejno wynoszą: 129 na 228 cm, 142 na 154 zł cm oraz 157 na 284 cm. Są to jedynie wymiary stołów, jednak by gra była komfortowa, musimy jeszcze doliczyć odpowiednią ilość miejsca wokół stołu.

stół bilardowy do domu

źródło: stoly-bilardowe.pl

Stół powinien znaleźć się na środku pomieszczenia i powinniśmy dodać do każdego z wymiarów około 300 cm. Pamiętajmy jednak, że jeżeli w pokoju, gdzie ma stanąć bilard, przewidujemy postawienie innych mebli, każdy z tych wymiarów może się nie co różnić. By gra nie sprawiała nam trudności, od każdego z elementów wyposażenie musimy zapewnić minimum 155 cm wolnej przestrzeni.

Co, jeśli jednak zdecyduje się na grę w snookera?

Snooker jest jedną z najtrudniejszych odmian bilarda. Jak już mogliście dowiedzieć się wcześniej w odróżnieniu od tak znanego pool bilarda, ta odmiana wymaga znacznie większej precyzji, a także cierpliwości. W tym wypadku będziemy musieli poświecić więcej czasu na treningi, ponieważ odmiana ta wymaga od nas większych umiejętności technicznych, dłuższego treningu za nim będziemy czerpać z niej większą przyjemność.

stół do bilard

źródło: pixabay.com

By odmiana ta sprawiała nam jak największą przyjemność, potrzebować będziemy dwunastostopowego stołu o wymiarach 206 na 385 cm. Najlepiej by pomieszczenie miało około 5,20 na 7 metrów. Mniej optymalnym rozwiązaniem będzie wnętrze o wymiarach 4.96 na 6,80 metra – jest to minimalna wielkość pomieszczenia, w której może stanąć stół, jednak może nie wystarczyć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *