Zadbaj o nastrój: najlepsze sposoby na oświetlenie salonu

Jak zadbać o nastrój salonu używając do tego celu oświetlenia? Mamy odpowiedź przygotowaliśmy kilka inspiracji jak fajnie oświetlić salon, aby miło się w nim spędzało czas, w gronie znajomych oraz rodziny czy też po prostu odpoczywało.

Mamy oświetlenia stojące, wiszące czy też wmontowane w  ścianę albo w sufit, jakie więc wybrać?

A może by tak zaszaleć z niecodziennym kształtem czy też kolorem?

oświetlenie salonu

źródło: ankurlighting.com

lighting-showroom-8

źródło: besthousedesigns.info

Są tu jacyś miłośnicy klasycznej bieli?

Czas na trochę inspiracji- Najlepsze sposoby na oświetlenie salonu

Ważną częścią salonu jest miejsce, w którym możemy się położyć, odpocząć czy też porozmyślać, dlatego tak istotne jest jakie oświetlenie, będzie właśnie w tej strefie. Osobą które lubią, kiedy źródło światła pada z jednego miejsca i zostaje rozproszone po reszcie pomieszczenia na pewno polubią propozycja numer jeden.

nowoczesne oświetlenie

źródło: 568292224.r.lightningbase-cdn.com

Miej możliwość wyboru, czyli coś dla osób, które chcą, aby światło mogło padać z wielu stron i niekoniecznie działo się to jednocześnie. Dodatkowa pamiętajmy o tym, że wszystkie lampy nie muszą do siebie pasować pod względem np. faktury kloszy. Ważne, żeby wszystko ze sobą „grało”, np. na zasadzie kontraktu kolorystycznego czy też na odwrót małych podobieństw kolorystycznych.

nowoczesne oświetlenie

źródło: iss.zillowstatic.com/

Coś dla osób lubiących proste rozwiązania oraz tych, które są fanami oszczędzania energii. Producent klusdesign wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Proste, nowoczesne lampy, mogą zostać postawione w najbardziej strategicznym miejscu w salonie lub też zwisać w sposób swobodny z sufitu, a może by tak połączyć jedno i drugie jak w naszej kolejnej propozycji.

nowoczesny salon

źródło: klusdesign.pl

A co wy na to, by połączyć kuchnie z salonem i zastosować oświetlenie sufitowe?

oświetlenie sufit

źródło: artlogus.com

W kolejnej propozycji także zastosowane jest światło sufitowe, dodatkowo w centralnym punkcie jadalni umieszczone są lampy podwieszane, takie rozwiązanie może spodobać się osobą spędzającym dużo czasu przy stole.

żródło: denedesign.com

żródło: denedesign.com

Nasza ostatnia propozycja to także oświetlenie sufitowe z tą różnicą, że ta inspiracja może przypaść do gustu osobom lubiącym, zasięgnąć chwili relaksu w swojej kanapie przy świetle, które zapewni im w tym wypadku lampa wolnostojąca.

źródło: hgtvhome.sndimg.com

źródło: hgtvhome.sndimg.com

Która z propozycji podoba wam się najbardziej? Wolicie oświetlenie sufitowe a może podoba się wam propozycje ledowego oświetlenia od klusdesign ? Dajcie koniecznie znać, jak zadbaliście o nastrój w swoim salonie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *